sobota, 7 kwietnia 2018

KLORANE - SZAMPON PRZECIW BLAKNIĘCIU KOLORU

Dzięki portalowi kobietamag miałam przyjemność testować szampon Klorane.
Ten innowacyjny kosmetyk zawiera ekskluzywny kompleks wzmacniający kolor oraz łagodną, pozbawioną powierzchniowo czynnych siarczanów bazę myjącą. Dzięki temu wiąże i utrwala kolor farbowanych włosów oraz odbudowuje ich strukturę, zniszczoną przez farbowanie. Po zastosowaniu włosy nie tylko mają bardziej intensywny kolor, ale także są bardziej miękkie i lśniące. Szampon utrzymuje kolor do 10 myć*. Nie zawiera parabenów ani silikonu, jest oparty na Formule Biodegradowalnej.
Receptura szamponu wykorzystuje wyciąg z suszonej na słońcu skórki granatu, który już od wieków jest wykorzystywany przez Marokanki do farbowania drogocennych tkanin. W szamponie KLORANE wykorzystano gatunek Punica granatum L., którego skórka jest szczególnie bogata w utrwalające kolor taniny. [źródło: https://kobietamag.pl/opinie-o-kosmetykach/klorane-szampon-przeciw-blaknieciu-koloru/]Nigdy wcześniej nie używałam kosmetyków marki Klorane i
bardzo ucieszyłam się, kiedy dowiedziałam się, że będę mogła poznać jeden z nich.

Szampon przeciw blaknięciu koloru zawiera wyciąg z granatu i ma za zadanie utrwalać kolor włosów farbowanych, a także odbudowywać je i chronić. Według mojej oceny spełnia te wszystkie zadania w 100%
Ale zacznijmy od opakowania: kosmetyk znajduje się w tubie o pojemności 200 ml, która posiada działające bez zarzutu zamknięcie typu „klik”. Opakowanie jest poręczne, jednak wydaje się mi, że otwór przez który wydobywa się kosmetyk, powinien być trochę większy– teraz, aby go wycisnąć z opakowania, trzeba je trochę mocniej ścisnąć. Jednak nie jest to jakiś strasznie wielki problem i nie ma znaczącego wpływu na używanie kosmetyku.
Przejdźmy do samego produktu: szampon w swoim składzie nie zawiera siarczanów, parabenów i silikonu,  ma gęstą kremową, konsystencję i lekko różowy kolor. Bardzo dobrze rozprowadza się na włosach, tworząc przy tym zwartą i gęsta pianę, która dokładnie oczyszcza włosy i łatwo spłukuje się. Kosmetyk pięknie i delikatnie pachnie.
Szampon używałam regularnie przez dwa tygodnie i po tym czasie mogę stwierdzić, że wszystko to co obiecuje producent spełniło się. Po jego zastosowaniu włosy są miękkie, lśniące i bardzo łatwo się rozczesują. Szampon nie obciążył moich cienki włosów i nie sprawił też, że się po nim puszyły. 


Dzięki temu szamponowi moje zniszczone farbowaniem i stylizacją włosy w końcu zaczęły wyglądać zdrowo, są lśniące a ich kolor odzyskał „życie”. Polecam wszystkim farbującym włosy. Naprawdę warto zainwestować w ten kosmetyk!

Daję mu 4,5/5pkt
Cena: około 25 zł

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz