sobota, 8 lipca 2017

BĄDŹ NAJPIĘKNIEJSZA POD SŁOŃCEM CZYLI: OCHRONA PRZECIWSŁONECZNA      Nadeszła pora urlopów i wyjazdów „za miasto” i czas, kiedy coraz więcej chwil spędzamy na świeżym powietrzu. Aby cieszyć się urokami lata ze spokojną głową, musimy pamiętać o tym, aby podjąć odpowiednie „środki bezpieczeństwa”, które ochronią nas przed niekorzystnym wpływem działania promieni słonecznych.

Opalanie bez odpowiedniej ochrony niekorzystnie wpływa na skórę - przyspiesza jej starzenie się i pojawianie zmarszczek oraz plam pigmentacyjnych. Nie wiem jak Wy, ale ja w słoneczne dni mam więcej energii i ochoty do życia. Jednak zawsze pamiętam o tym – że co za dużo, to nie zdrowo.Urlop przeważnie spędzam na południu Europy, gdzie słońce raczej nie zawodzi i świeci od rana do wieczora. Choć wybieram miesiące, w których nie ma już wielkich upałów, bo jest to zwykle czerwiec lub wrzesień, to i tak chronię skórę przed słońcem. Dlatego wybierając się na plażę, czy spacer zawsze mam na głowie kapelusz, a na nosie okulary przeciwsłoneczne, które mają 100% ochrony przed UV oraz znak zgodności CE.


Moja skóra nie jest specjalnie wrażliwa na słońce, łatwo się opala i
rzadko czerwienieje. Do kosmetyczki zwykle pakuję dwa kremy – z filtrem SPF 30 i SPF 10 lub 15. Ten wyższy używam na ramiona i nos, który opala się mi w pierwszej kolejności, nawet w cieniu 😉, a ten z niższym filtrem stosuję na resztę ciała. Poza tym przez cały rok, do twarzy, używam kremów, które mają filtry SPF 15. Obecnie jestem przed urlopem, ale w zeszłym roku fantastycznie sprawdziły się:
  • Etre Belle – Sun Cream SPF 30 -  dobrze rozprowadza się i wchłania, a dzięki zawartości witamin i wyciągów roślinnych dobrze chroni skórę
  •  Oriflame – Sun Zone SPF 10 – jest to lekki, szybko wchłaniający się krem, który nawilża i zmiękcza skórę
Oba kosmetyki są wodoodporne.

Kremy aplikuję na 15 minut przed wyjściem na słońce i powtarzam tą czynność co kilka godzin.W lato nie zapominam o ustach, których skóra jest tak samo podatna na uszkodzenia pod wpływem słońca jak reszta twarzy. Do tej pory sprawdzał się u mnie bardzo dobrze balsam do ust BB z Oriflame, który rozświetla, koi, odżywia i chroni delikatną skórę warg.

Pamiętajmy o tym, że:
  • kosmetyki z filtrami przeciwsłonecznymi trzeba stosować codziennie, nawet w pochmurne dni, ponieważ do 80% szkodliwych promieni UVA i UVB może przenikać przez chmury,
  • nigdy nie powinno stosować się kremu po upływie daty ważności. Jeśli kolor lub konsystencja kosmetyku uległy zmianie, czas go wyrzucić i kupić nową butelkę lub tubkę.
A jakie są wasze sposoby na ochronę przed słońcem? Macie swoje sprawdzone i ulubione kosmetyki?Brak komentarzy:

Prześlij komentarz