niedziela, 22 października 2017

BLIK - SPOSÓB NA SZYBKIE I WYGODNE PŁATNOŚCI

Dziś nie będzie o kosmetykach, ale o płatności BLIKiem, przy pomocy której kosmetyki też można kupić 😉

BLIK to nowoczesne rozwiązanie stworzone przez największe banki w Polsce, by móc szybko, wygodnie i bezpiecznie płacić w sklepach internetowych i aplikacjach mobilnych.
Jest to sposób płatności dla wszystkich, którym smartfon towarzyszy na co dzień, doceniają wygodę i korzystają z aplikacji mobilnych: Alior Banku, Banku Zachodniego WBK, Banku Millenium,  ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego, Getin Banku,  Orange Finansów lub T-Mobile Usługi Finansowe.Sposoby płatności BLIKIEM w sklepach internetowych:
 • wpisanie kodu BLIK na stronie sklepu lub stronie płatności (eblik.pl lub na stronie agenta rozliczeniowego np. Przelewy24, Dot Pay, PayU, TPay, eCard, CashBill, BlueMedia)  –standardowy sposób płatności BLIKIEM (większość sklepów internetowych), przy płatności należy przepisać we wskazane pole na stronie sklepu lub stronie płatności z aplikacji mobilnej banku kod BLIK, a następnie zatwierdzić płatność na swoim telefonie w aplikacji mobilnej banku. Należy pamiętać o tym, że w wielu sklepach internetowych, aby skorzystać z BLIKA należy najpierw wybrać  przelew online lub kliknąć w logo agenta rozliczeniowego (np. Przelewy24, Dot Pay, PayU, TPay, eCard, Cash Bill, BlueMedia).
 • metoda jednego kliknięcia One Click – opcja płatności dostępna dla klientów wybranych banków (w aplikacji mobilnej banków: Bank Millennium, ING Bank Śląski, mBank, Bank Zachodni WBK), która polega na tym, że po realizacji pierwszej transakcji, w której wpisywany jest kod BLIK w określone miejsce, użytkownik otrzymuje zaproszenie do zapamiętania sklepu lub przeglądarki w aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie. Przy kolejnej transakcji realizowanej w tym sklepie internetowym lub przez tę przeglądarkę, nie będzie konieczności wpisywania kodu BLIK, a jedynie zatwierdzenie transakcji w aplikacji mobilnej banku na swoim telefonie.


  Swoje podstawowe konto mam w Banku PKO BP i aby móc korzystać z BLIKa  zainstalowałam na swoim telefonie aplikację IKO. Na stronie internetowej banku znalazłam instrukcję, która w łatwy sposób przeprowadziła mnie przez cały proces aktywacji. Wszystko przebiegło szybko i bezproblemowo. Teraz mogę w pełni korzystać z możliwości jakie daje BLIK.
  Chyba zrobię małe zakupy w Rossmann'ie 😜


  #blikijest


BL

5 komentarzy:

 1. Zauważyłam, że coraz częściej pisze się i mówi o płatnościach BLIK. Dużo osób je sobie chwali. Ja jeszcze nie próbowalam, ale kto wie...

  OdpowiedzUsuń
 2. Musze przyznać, że i mnie spodobała się ta forma płatności - jest szybka i wygodna :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jestem pod wrażeniem działania BLIK! Udostępniłam moim klientom płatności online w swoim sklepie dzięki firmie https://hotpay.pl/, od tamtej pory moi klienci mogą dokonywać szybkich płatności online i co najciekawsze - najczęściej właśnie wybierają blik i paysafecard!

  OdpowiedzUsuń